RELACJA Z TURNIEJU HALOWEGO W SIEMIANOWICACH.

W niedzielny poranek udaliśmy się do Siemianowic Śląskich, aby w hali kompleksu sportowego „Michał” wziąć udział w turnieju organizowanym przez tamtejszy UKS Jedność.

Nasz klub reprezentowali: Remigiusz Krótki, Szymon Gruba, Tomasz Zubek, Jakub Lerch, Maciej Wrona, Dawid Chrapek, Karol Okła, Błażej Oczadły, Marek Goły, Olaf Brzuszek, Gracjan Zaskórski.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów: Forteca Świerklany, UKS Sprint Katowice, MKS Zaborze Zabrze, Orbita Bukowno, KS Mydlice, UKS Jedność Siemianowice Śląskie, Rozwój Katowice, MKS Mysłowice oraz 2 zespoły Ruchu Chorzów.

Ciekawostką turnieju była okazja rywalizowania z drużyną dziewcząt – UKS Sprint Katowice, która prezentowała bardzo wysoki poziom, o czym mieliśmy okazję się przekonać podczas meczu grupowego. W grupie eliminacyjnej uzyskaliśmy następujące wyniki:

FORTECA – Ruch Chorzów II 0:0

W tym meczu nasz zespół stworzył kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, ale zawiodła skuteczność.

FORTECA – UKS Sprint Katowice 0:1

Kolejne wyrównane spotkanie, strzał Olafa Brzuszka w słupek, a bramkę tracimy na minutę przed końcem po znakomitej akcji indywidualnej najlepszej zawodniczki przeciwnika.

FORTECA – Orbita Bukowno 1:1

Dobry mecz w naszym wykonaniu, bramkę po akcji Szymona Gruba zdobywa Gracjan Zaskórski, ale do zwycięstwa zabrakło 1 sekundy, gdyż przeciwnik równo z gwizdkiem kończącym mecz zdobył bramkę wyrównującą.

FORTECA – MKS Zaborze Zabrze 2:0

Dość pewne zwycięstwo w naszym wykonaniu a bramki zdobywali Szymon Gruba i Gracjan Zaskórski.

Nasz bilans: 1 zwycięstwo, 2 remisy i 1 porażka pozwoliły na zajęcie 3 miejsca w grupie, co spowodowało, że w dalszym etapie turnieju graliśmy o miejsca 5-8.

FORTECA – RUCH Chorzów I 1:5

Po znakomitym początku i pięknym strzale Szymona Gruby z dystansu obejmujemy prowadzenie, jednak potem zupełnie oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi.

Mecz o 7 miejsce:

FORTECA – UKS Jedność 0:2

Najsłabszy mecz w naszym wykonaniu i zasłużona porażka.

W końcowej klasyfikacji turnieju zajmujemy dopiero 8 miejsce, ale w wielu meczach pokazaliśmy dobrą grę i zebraliśmy cenne doświadczenia, które na pewno zaprocentują w następnych turniejach.

TABELA TURNIEJU:

1. Rozwój Katowice