TURNIEJ W ŻYWCU. GRALIŚMY W LIDZE MISTRZÓW;-).

W dniach 24 i 25 czerwca uczestniczyliśmy w ogólnopolskim turnieju piłkarskim ŻYWIEC TALENT CUP.

Nasz klub reprezentowali:

Bramkarze: Remigiusz Krótki, Wojciech Słaboń.

Obrońcy: Tomasz Zubek, Gracjan Zaskórski, Karol Okła, Maciej Wrona, Bartosz Krótki.

Pomocnicy: Szymon Gruba, Dawid Chrapek, Jan Żymełka, Błażej Oczadły.

Napastnicy: Nikodem Mazur, Olaf Brzuszek, Mateusz Wolny.

Do turnieju zgłosiło się 16 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. My graliśmy w grupie „B” z drużynami Futsal Węgierska Górka, Football Academy Piaseczno oraz GLKS Młode Wilczki Wilkowice.

Rozgrywki grupowe rozpoczęliśmy dość niefrasobliwie od porażki 0:3 z drużyną GLKS Młode Wilczki Wilkowice. Na osłodę należy zauważyć, że nasz rywal okazał się późniejszym triumfatorem całego turnieju.

W następnym meczu, po bardzo ambitnej postawie i walce do upadłego, pokonaliśmy drużynę Football Academy Piaseczno 4:2. W meczu tym hat-trickiem popisał się Nikodem Mazur.

Trzeci mecz grupowy przyniósł nam kolejne zwycięstwo nad drużyną Futsal Węgierska Górka 2:1.

W grupie zajęliśmy drugie miejsce z dorobkiem 6 punktów i stosunkiem bramek 6:6, co dało nam awans do grona 8 najlepszych drużyn turnieju a organizator rozgrywki te nazwał LIGĄ MISTRZÓW!!!

Nasze wyniki w grupie „B”:

FORTECA – GLKS Młode Wilczki Wilkowice 0:3.

FORTECA – F.A. Piaseczno 4:2 – bramki: Nikodem Mazur – 3, Gracjan Zaskórski – 1.

FORTECA – Futsal Węgierska Górka 2:1 – bramki: Nikodem Mazur – 1, Szymon Gruba – 1.

Jeszcze w sobotę rozpoczęliśmy rozgrywki w LIDZE MISTRZÓW.

Pierwszy mecz to spotkanie z gospodarzem turnieju AMT Żywiec.

Po dobrym początku, w którym osiągnęliśmy przewagę, sędzia zaliczył drużynie z Żywca gola, którego nie było i ta decyzja wybiła nas z rytmu. Przeciwnik strzelił nam drugą bramkę, ale my po bramce Szymona Gruby z rzutu wolnego do końca staraliśmy się wyrównać. Niestety nie udało się.

Drugi mecz w Lidze Mistrzów to spotkanie z Ajaxem Częstochowa.

Jak przystało na Champions League spotkanie było bardzo zacięte i emocjonujące do samego końca. Po dwóch bramkach Szymona z rzutów wolnych prowadziliśmy do ostatniej minuty meczu 2:1, ale przeciwnik odpowiedział w samej końcówce strzałem także z rzutu wolnego i doprowadził do remisu.

Ostatni mecz w tej fazie rozgrywek rozegraliśmy już w niedzielę. Było to spotkanie z zespołem UKS Lisek Milówka. Wyraźnie zmęczeni dość szybko straciliśmy dwie bramki, jednak nasza ambitna postawa przyniosła gola Nikodema Mazura z rzutu karnego po faulu na Dawidzie Chrapku i kilka okazji do wyrównania. Niestety zabrakło szczęścia.

Nasze wyniki w LIDZE MISTRZÓW:

FORTECA – AMT Żywiec 1:2 –bramki: Szymon Gruba (rz. wolny).

FORTECA – Ajax Cz-wa 2:2 - bramki: Szymon Gruba (rz. wolny). – 2.

FORTECA – UKS Lisek Milówka 1:2 – bramki: Nikodem Mazur – 1 (rz. karny).

Rozgrywki w Lidze Mistrzów kończymy na czwartym miejscu co dało nam możliwość gry o 7 miejsce w końcowej klasyfikacji.

Naszym rywalem był zespół ze Słowacji – Futbaloveho klubu CADCA. W tym meczu nie pozwoliliśmy naszym rywalom na zbyt wiele i po kolejnej bramce Szymona Gruby z rzutu wolnego oraz golu Janka Żymełki, cały turniej kończymy zwycięstwem 2:1.

FORTECA – CADCA 2:1 – bramki Szymon Gruba (rz.wolny), Jan Żymełka.

W końcowej klasyfikacji turnieju, na 16 drużyn, zajęliśmy 7 miejsce. BRAWO FORTECA!!!

Zwycięzcami turnieju został zespół GLKS Młode Wilczki Wilkowice przed AMT Żywiec i Ajaxem Częstochowa.

Jak widać po końcowej klasyfikacji, nasz zespół toczył wyrównane pojedynki z całą czołówką turnieju!

Dwa dni spędzone w Żywcu to duża dawka piłki nożnej i ogromne zmęczenie ale też duża satysfakcja z możliwości rywalizacji z ciekawymi drużynami.

Dziękujemy rodzicom za duże wsparcie podczas całego Turnieju!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie turnieje!