ROZPOCZĘCIE PIŁKARSKIEGO ROKU 2019 – TURNIEJ W ZABORZU.

W niedzielę 6 stycznia wzięliśmy udział w turnieju halowym „ZABORZE CUP 2019”. Wzięło w nim udział 10 drużyn, które rozgrywały mecze w dwóch grupach w systemie każdy z każdym.

Nasz klub reprezentowali: Remigiusz Krótki, Tomasz Zubek, Jan Żymełka, Maciej Wrona, Jakub Lerch, Wiktor Baron, Mateusz Wolny, Nataniel Oleksy, Marek Goły.

W grupie eliminacyjnej nasz zespół uzyskał następujące wyniki:

Po dobrym meczu:

FORTECA – MKS II Zaborze – 4:2 (bramki: Wiktor Baron – 2, Jakub Lerch – 2)

Po wyrównanym meczu:

FORTECA – AP Bielik 0:0

Po meczu pełnym emocji, w którym przegrywaliśmy już 0:2:

FORTECA – KS Slavia Ruda Śląska 3:2 (bramki: Jan Żymełka – 2, Jakub Lerch)

Po meczu, w którym 2 razy trafialiśmy w słupek i raz w poprzeczkę:

FORTECA – MKS Żory 1:1 (bramka: Wiktor Baron)

Osiem zdobytych punktów dało nam drugie miejsce w grupie i pozwoliło zagrać w meczu o trzecie miejsce, gdzie pokazaliśmy kolejny raz dobrą grę i pewnie zwyciężyliśmy.

FORTECA – Stal Zabrze 2:0 (bramki: Wiktor Baron, Jakub Lerch)

3 miejsce dla LKS Forteca Świerklany!!!

Warto podkreślić, że nasza drużyna nie przegrała meczu w tym turnieju. BRAWO FORTECA!!!

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

1. SMS ŻAPN Żywiec
  2. KS Slavia Ruda Śląska
  4. Stal Zabrze
  5. AP Bielik
  6. Grunwald Ruda Śląska
  7. MKS Zaborze I
  8. MKS Żory
  9. GKS Wawel Wirek
  10. MKS Zaborze Zabrze II

Na koniec zawodów zostali wybrani zawodnicy do „TOP 10” turnieju ( z każdej drużyny 1 zawodnik). Z drużyny FORTECY wyróżniony został Jan Żymełka, który był prawdziwym motorem napędowym naszej drużyny i obok Tomasza i Remika zaliczył najwięcej minut na boisku. GRATULACJE dla Janka!!!

Na koniec mieliśmy okazję stanąć do zdjęcia z Piotrem Gierczakiem, wieloletnim zawodnikiem Górnika Zabrze, który w polskiej ekstraklasie rozegrał ponad 200 meczów! Może ktoś z zawodników Fortecy pójdzie w ślady Pana Piotra!!!