TURNIEJ HALOWY W ZABRZU.

W dniu 10 grudnia 2017 uczestniczyliśmy w turnieju halowym „ZABORZE CUP’’ o puchar Prezesa MKS Zaborze Zabrze. W turnieju wzięło udział 10 drużyn, które rozgrywały mecze w dwóch grupach w systemie każdy z każdym.

Nasz klub reprezentowali: Remigiusz Krótki, Szymon Gruba, Tomasz Zubek, Gracjan Zaskórski, Błażej Oczadły, Jan Żymełka, Dawid Chrapek, Olaf Brzuszek, Maciej Wrona, Nikodem Mazur, Jakub Lerch.

W grupie eliminacyjnej nasz zespół uzyskał następujące wyniki:

FORTECA – Ruch Radzionków – 0:0

FORTECA – AP Bielik 1:0 (bramka: Nikodem Mazur)

FORTECA – MKS Zaborze II 2:0 (bramki: Dawid Chrapek, Szymon Gruba)

FORTECA – UKS Myszków 1:1 (bramka: Szymon Gruba)

Dwa zwycięstwa i dwa remisy pozwoliły się nam uplasować na drugim miejscu w rozgrywkach grupowych, co spowodowało, że rozegraliśmy mecz o trzecie miejsce w turnieju.

Naszym przeciwnikiem w meczu o najniższy stopień podium była drużyna MKS Iskra Pszczyna. Już na początku spotkania Szymon Gruba zdobył bramkę po indywidualnej akcji. Dzięki dobrej i konsekwentnej grze całego zespołu nie oddaliśmy prowadzenia już do końca meczu.

FORTECA ŚWIERKLANY – MKS Iskra Pszczyna 1:0 (bramka: Szymon Gruba)

3 miejsce dla LKS Forteca Świerklany!!!

Warto podkreślić, że nasza drużyna nie przegrała meczu w tym turnieju a ostateczny zwycięzca zawodów stracił punkty tylko z nami!!! BRAWO FORTECA!!!

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

1. UKS Ruch Radzionków
  2. GKS Piast Gliwice
  4. MKS Iskra Pszczyna
  5. UKS Myszków
  6. MKS Pogoń Ruda Śląska
  7. AP Bielik
  8. MKS Zaborze Zabrze I
  9. MKS Żory
  10. MKS Zaborze Zabrze II

Na koniec zawodów zostali wybrani zawodnicy do „TOP 10” turnieju ( z każdej drużyny 1 zawodnik). Z drużyny FORTECY wyróżniony został Remigiusz Krótki, który wielokrotnie popisał się znakomitymi interwencjami. GRATULACJE dla REMIKA!!!