TURNIEJ HALOWY W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH.

W dniu 27.02.2017 uczestniczyliśmy w turnieju organizowanym przez klub UKS Jedność Siemianowice Śląskie. W turnieju wzięło udział 10 drużyn: Ruch Chorzów, Górnik Zabrze, MKS Zaborze Zabrze, MUKP Dąbrowa Górnicza, Gwiazda Ruda Śląska, Forteca Świerklany oraz po dwie drużyny UKS Jedność Siemianowice i Champions Katowice. Zespoły zostały podzielone na 2 grupy, w których rozgrywały mecze w systemie każdy z każdym.

Nasz klub reprezentowali: Krótki Remigiusz, Gruba Szymon, Baron Wiktor, Zubek Tomasz, Zaskórski Gracjan, Oczadły Błażej, Żymełka Jan, Adamiec Mikołaj, Chrapek Dawid, Kałus Filip, Brzuszek Olaf, Wolny Mateusz.

W grupie eliminacyjnej nasz zespół uzyskał następujące wyniki:

FORTECA – Ruch Chorzów – 0:0

FORTECA – Champions Katowice II 2:1 (bramki: Szymon Gruba, Jan Żymełka)

FORTECA – MUKP Dąbrowa Górnicza 2:2 (bramki: Szymon Gruba, Wiktor Baron)

FORTECA – UKS Jedność Siemianowice II 3:0 (bramki: Wiktor Baron – 2, Gracjan Zaskórski)

Dwa zwycięstwa i dwa remisy spowodowały, że zostaliśmy najlepszą drużyną w grupie 2 i mogliśmy przygotowywać się do meczu półfinałowego.

Naszym przeciwnikiem w półfinale był, jak się później okazało, zwycięzca turnieju Górnik Zabrze. Z późniejszym triumfatorem turnieju toczyliśmy wyrównany pojedynek, mając kilka okazji do wyjścia na prowadzenie. Remis 0:0 utrzymywał się prawie do samego końca meczu, gdy na 20 sekund przed końcem spotkania Górnik przeprowadził szybką kontrę i pokonał naszego bramkarza.

Pozostała nam walka o trzecie miejsce. Naszym rywalem był zespół gospodarza turnieju UKS Jedność Siemianowice Śląskie. Rozegraliśmy kolejne dobre spotkanie, znowu nie brakowało sytuacji do zdobycia bramki ale szczęście nie dopisywało. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które bezbłędnie w naszym zespole wykonywali Szymon Gruba, Wiktor Baron oraz Jan Żymełka. W kolejnych dwóch rundach rzutów karnych niestety coś się zacięło w naszej drużynie i zawodnicy nie trafiali do bramki.

W taki oto sposób zostaliśmy czwartą drużyną turnieju w Siemianowicach Śląskich.

Nagrodę indywidualną otrzymał Remigiusz Krótki, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Górnik Zabrze